Onaj post bez presedana će upravo dobiti novi presedan. Slijedi, dakle, još jedan recept. Ovaj je vrlo jednostavan, a iako je jednostavan i već godinama znam otprilike kako se radi, nisam se nikad sjetio probat napraviti dok me kolega nije prosvijetlio da je postupak trivijalan.
Radi se o Ayranu, a to je osvježavajući napitak na kojeg sam se navukao u Turskoj -- tamo je to standardno piće u burekdžinicama.
Malo sam eksperimentirao i za mene najbolje funkcionira sljedeće... Jedna čaša jogurta na malo manje od pola litre vode. Stavi se led, dobro promiješa i na kraju posoli. Da, dobro ste pročitali Ayran nije ništa drugo nego jogurt razrijeđen hladnom i posoljenom vodom. U samoj Turskoj se radi malo drukčije, nije običan jogurt nego neka kombinacija jogurta i vrhnja, ali za naše podneblje i ovaj recept funkcionira.
Idealno ga je poslužiti uz burek :)
08 kolovoza, 2012
Pretplati se na:
Objavi komentare (Atom)
Nema komentara:
Objavi komentar